Forum grupa wsparcia dla ofiar Strona Główna grupa wsparcia dla ofiar
grupa wsparcia dla ofiar


Jeżeli Twój bliski zaginął

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum grupa wsparcia dla ofiar Strona Główna -> Organizacje udzielające pomocy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Kuba2103
Administrator
AdministratorDołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 128
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

 PostWysłany: Sob 10:30, 13 Paź 2007    Temat postu: Jeżeli Twój bliski zaginął Back to top

Jeśli Twój bliski wyszedł z domu i zaginął
Powinieneś natychmiast zgłosić zaginięcie na policji.
Policjant ma obowiązek przyjąć zgłoszenie od razu. Nie ma żadnego przepisu mówiącego, że od chwili zaginięcia do przyjęcia zgłoszenia przez policję musi upłynąć jakiś czas (np. 48 godz.).
Policjant poprosi cię o zdjęcie zaginionego. Powinieneś je mieć przy sobie. Jeśli to jedyne zdjęcie jakie posiadasz - nie zostawiaj go na komisariacie. Wcześniej idź do najbliższego fotografa. Fotograf zrobi reprodukcje (także z dokumentów, bez konieczności ich niszczenia). Zrób 20 odbitek. Będą Ci potrzebne.
Policjant nie ma prawa komentować Twojej sprawy w sposób dla Ciebie nieprzyjemny lub obraźliwy.
Policjant powinien pilnie wprowadzić dane zaginionego do systemu komputerowego, a jeśli nie ma takiej możliwości powinien poprosić o to jednostkę nadrzędną.
W sytuacjach wyjątkowych (np. gdy ginie dziecko) policja powinna natychmiast zorganizować poszukiwania.
Gdy ginie dorosły, niestety, nie zarządza się takich bezpośrednich poszukiwań.
Jeżeli nie jesteś zadowolony z pracy policji - możesz poskarżyć się do zwierzchników policjanta zajmującego się Twoją sprawą.
O skardze poinformuj naszą Fundację (przyślij kopię pisma).

Skontaktuj się ze szpitalami i placówkami pomocy społecznej działajacymi w okolicy, być może tam przebywa Twój bliski.

Skontaktuj się z redakcjami lokalnych gazet i stacji TV. Poproś o zamieszczenie komunikatu. Do każdej redakcji dostarcz zdjęcie i krótką informację kto i kiedy zaginął.

Niektóre redakcje pobierają opłaty - traktując komunikat jak zwyczajne ogłoszenie. Często redakcje wymagają zaświadczenia z policji, o tym, że dana osoba jest poszukiwana jako zaginiona. Policja nie może odmówić wydania takiego zaświadczenia.

Skontaktuj się z "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" (TVP1) 022 851 10 35

Zadzwoń do Fundacji ITAKA. Zgłoś zaginięcie telefonicznie: 022 654 70 70 lub wypełnij formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej. Podaj imię i nazwisko zaginionego, datę i miejsce jego urodzenia, ostatni adres zamieszkania, datę zaginięcia. Podaj także swoje nazwisko i telefon kontaktowy. Powiemy Ci, co masz dalej robić.
Na pewno poprosimy Cię o pilne przysłanie listu
(nasz adres: 00-958 Warszawa 66, skr. poczt. 127).

Opisz w nim osobę zaginioną: jej podstawowe dane: (imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia, ostatni adres zamieszkania, miejsce nauki albo pracy). Spróbuj opisać charakter, zwyczaje, relacje zaginionego z rodziną i znajomymi. Podaj okoliczności zaginięcia. Spróbuj odpowiedzieć na pytanie co mogło się stać?
Do listu dołącz aktualną fotografię zaginionej osoby. Najlepiej kilka zdjęć (albo kilka egzemplarzy tego samego zdjęcia). Nie muszą to być zdjęcia legitymacyjne.
Uwaga! Wszystkie dane osobowe, które gromadzimy, służą wyłącznie poszukiwaniu zaginionej osoby. Dane podstawowe zaginionego mogą być przez nas wykorzystywane w komunikatach publikowanych w środkach masowego przekazu. Wszystkie inne - bardziej szczegółowe informacje dotyczące zaginionego i jego domu rodzinnego - pozostają do wiadomości pracowników Fundacji. Czy się na to zgadzasz? Napisz o tym w liście.
Jeśli zgadzasz się, by Twój adres (bez udostępnienia Twojego listu) przekazać dziennikarzom zgłaszającym się do Fundacji - wyraźnie zaznacz to w liście. Pamiętaj, że współpraca ze środkami masowego przekazu zwiększa szansę na wyjaśnienie sprawy, ale może narazić Cię na różnego rodzaju konsekwencje. Przed rozmową z dziennikarzem skontaktuj się z nami. Powiemy Ci jak rozmawiać z prasą.

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum grupa wsparcia dla ofiar Strona Główna -> Organizacje udzielające pomocy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach